Вівторок
23.04.2024
16:26
Категорії розділу
Робота з батьками [32]
Анкетування [8]
Робота з обдарованими учнями [3]
Робота з учнями, які мають труднощі у навчанні [20]
Використання ІКТ [1]
Все для класного керівника [13]
Матеріали для роботи класного керівника
Корисні посилання
 МОН УКРАЇНИ
 КІРОВОГРАД
 КІРОВОГРАД
 КІРОВОГРАД
 //kramarenko03oks.ucoz.ua/PORTPHOLIO/OsvitaUA_logo_1607.png
Моя кнопочка
 ШКІЛЬНА ПЛАНЕТА
-->
Учительське життя
Montage создан Bloggif
Новинки сайту
Спілкуймося!
Наш час
ПОГОДА
Свята та події
Календар України Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Вислови мудреців
Талісман сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 91
Статистика
Поділитися
Шкільна планета
Головна » Статті » Робота з батьками

Як привчити молодшого школяра самостійно готуватись до уроків

Як привчити молодшого школяра самостійно

готуватись до уроків

   Якщо у вашій сім'ї є новоспечений школярик - це не тільки фінансова проблема. Відтепер маєте бути "ходячою енциклопедією", яка знає відповіді на всі запитання, адже вашому учневі, безперечно, знадобиться невеличка підказка, а то й серйозна допомога.

   Багато батьків допускають чимало помилок, готуючи дітей до школи. Найпоширеніші з них: не дозволяти дитині вставати з-за столу поки вона не справиться із завданням, примушувати її займатись з погрозою фізичних або моральних покарань. Чимало батьків використовують шантаж, мовляв, не напишеш уроки - не куплю іграшку, або не дозволю гуляти. Інші - заради гарних оцінок свого лінивого чада просто виконують роботу за нього. Всі ці методи тільки псують дитину. Фізичне і моральне насилля викличе ненависть до навчання і роботи в цілому, а виконання завдань за дитину не навчить її бути самостійною та успішною.

Самостійності вчимо з раннього дитинства

   На жаль, сьогодні більшість батьків залишає виховання своїх дітей без особливої уваги. Майбутніх школярів  вчать життя телебачення, вулиця та в кращому разі, дитячий садок. Хоча ставлення до виконання домашнього завдання у майбутньому формується з 3-4 років. Саме з цього часу дітей треба привчати доводити до кінця кожну розпочату справу, наводити порядок у своєму куточку відпочинку, складати речі та іграшки, уважно слухати, коли говорить інший та розуміти, що кожен вчинок має певний результат.

   Багато батьків переконані, що раніше дитину навчити читати та писати, то геніальнішою вона виростатиме. Таке твердження досить відносне, адже діти до 6 років непосидючі і втримати їхню увагу тривалим сидінням за книгою дуже важко. Врешті, це може зашкодити і їм. Вчити читати треба, радше, в ігровій формі, обираючи книжки з найбільшою кількістю яскравих ілюстрацій.

   Що ж стосується вивчення іноземних мов, з цим також не варто поспішати. Зараз модно вже з народження паралельно з рідною спілкуватись з дитиною і другою мовою. Такого робити також не треба, адже врешті до 6 років дитина добре не володітиме жодною з них. Насправді братись за другу мову можна  в тому віці, коли вона вже грамотно розмовляє рідною, тобто з 5-7 років. інакше мозок дитини перевантажений, їй важко будувати речення, а то й словосполучення на будь-якій мові.

Категорія: Робота з батьками | Додав: ksenia (30.06.2013)
Переглядів: 645 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]